ÚvodTémata poradny › Jak změnit sídlo společnosti?

Jak změnit sídlo společnosti?

Každá právnická osoba – společnost, zřízená na území ČR, je povinna dle platných zákonných norem uvést adresu sídla v obchodním rejstříku. Toto sídlo musí být určeno již při jejím založení v zakladatelském dokumentu.

Právní úprava sídla dle zákona umožňuje, aby právnická osoba zapisovaná do obchodního nebo jiného veřejného rejstříku ve svém zakladatelském dokumentu uvedla namísto přesné adresy svého sídla pouze obec, v níž se sídlo nachází. K zápisu do příslušného rejstříku se však již musí zapsat plná adresa sídla. Toto ustanovení má praktický význam tehdy, když se právnická osoba stěhuje do nového sídla v rámci jedné obce. V případě, že je v zakladatelském dokumentu uvedena pouze obec, není nutné tento dokument měnit formou notářského zápisu.

Zakládáte-li novou společnost, je potřeba obchodnímu rejstříku, mimo jiné, doložit listiny, týkající se právního důvodu užívání prostor, a to podepsanou nájemní smlouvu, nebo souhlas vlastníka nemovitosti s ověřeným podpisem (v případě více vlastníků dle LV či jiných právních listin, je potřeba souhlas všech), a originál či opis výpisu z Katastru nemovitostí pro předmětnou nemovitost, Jak souhlas vlastníka, tak výpis z KN nesmí být starší 3 měsíců.

Výše uvedené je nutné doložit i v případě změny sídla společnosti.

Můžete také využít našich služeb, sídlo vám poskytneme

Mimo jiné se zabýváme také poskytováním sídel. Nejen, že vám rádi poradíme s náležitostmi ohledně změny sídla společnosti, ale také vám můžeme nabídnout sídla na lukrativních adresách.

Můžeme nabídnout (pro více informací klikněte na odkaz):

Kdy je vhodné této služby využít?

  • nemáte-li k dispozici vlastní prostory pro zápis sídla společnosti
  • nepotřebujete-li kancelář
  • chcete přesídlit do většího města

Námi nabízená sídla splňují všechny zákonné požadavky, jako např. označení sídla firmy obchodní firmou a identifikačním číslem, zajištění kontaktu společnosti s veřejností a státními orgány a vedené administrativní agendy při přijímání písemností zasílaných na adresu společnosti.

Pomohla vám tato rada? Sdílejte ji, třeba pomůže i někomu dalšímu. Děkujeme
Služby


Zavoláme vám

Zadejte své telefonní číslo, v pracovní dny v čase 8-18 hod vám do 60 minut zavoláme. Telefonicky vyřešíme vaše dotazy i objednávky.
*Zadáte-li číslo mimo stanovenou dobu, kontaktujeme vás následující pracovní den.
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500